Pazarlar Meslek Yüksekokulu‘nda ‘Şehitlik ve Gazilik‘ Konulu Konferans

Pazarlar Meslek Yüksekokulu öğrencileri için Pazarlar İlçe Müftüsü Murat Hasankahyaoğlu tarafından verilen Şehitlik ve Gazilik konulu konferansa Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sait Dündar Sofuoğlu, İdareciler, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.Pazarlar Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda Üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Pazarlar İlçe Müftüsü Murat Hasankahyaoğlu, "Şehitlik ve gazilik bir insanın erişebileceği en büyük makamlardan biridir şüphesiz. Ancak bu rütbe bir mazhariyet olup herkese nasip olmaz. Şehit, Allah’ın huzurunda diri olarak hazır bulunup, rızıklandırılacağı ve cennete gireceğine şahadet olunduğu için bu adı almıştır" dedi

Her Müslüman’ın kalbinde Şehit olma arzusunun olması gerektiğini belirten t Hasankahyaoglu, "Her Müslüman’ın kalbinde şehit olma arzusu olmalıdır.Yani Allah’ım senin yolunda ve mukaddes kıldığın değerler uğrunda gerekirse kanımı canımı feda ederim niyetini taşımalıdır. Ecdadımız bebeklerinin beşiğini sallarken ya şehit ya gazi diye sallarlardı" diye konuştu.

Vatanın tanımını yapan Müftü Hasankahyaoğlu, "Vatan ise dinimizi ve kutsallarımızı koruyacağımız uğruna can vereceğimiz yere denir. Vatanı ve hürriyeti olmayan insan dinini, namusunu,malını koruyamaz. Devlet için, millet için ve bu ay yıldızlı bayrak için ölmeye hazır olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihleri 06 Mart 2018, Salı    |    Saat :15:00 - 16:00
Etkinlik Yeri Pazarlar Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu
Etkinlik Türü Konferans
Etkinlik Sahibi T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
Konuşmacılar Pazarlar İlçe Müftüsü Murat Hasankahyaoğlu
22 Mart 2018, Perşembe / 1630 defa okundu.